Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Viac info

Rozumiem

Vyhnite sa predvianočnému stresu!

Aj vy máte napriek blížiacim sa sviatkom čoraz horšiu náladu? Predvianočné prípravy nám dávajú poriadne zabrať.  Upratať, napiecť, nakúpiť darčeky, ... a ešte stihnúť kopec pracovných úloh. V našom článku vám poradíme, ako si zachovať chladnú hlavu a pripraviť sa na najkrajšie sviatky v roku bez stresu a nervozity.

Naučte sa primerane reagovať

Určite to poznáte z vlastných skúseností. Každý rok si v preplnených nákupných centrách dávame predsavzatia o tom, že nabudúce sa stihneme na Vianoce pripraviť skôr. Opäť však nestíhame a úlohy sa kopia. Naše telo v takých chvíľach reaguje práve stresom. Prípravy na sviatky nám dávajú zabrať nielen po psychickej, ale i fyzickej stránke. Aby stres nemal dopad na naše celkové zdravie, naučte sa naň správne reagovať.

1. Hlavne pozitívne a s nadhľadom

V závere roka chceme mať všetko dokonalé. Často sa stane, že sa niečo nepodarí. Nasleduje sklamanie, hnev, frustrácia. Pozrite sa na veci pozitívnejšie! Berte veci s nadhľadom, hľadajte pozitíva. Koniec koncov, znepríjemniť si Vianoce nepodstatnými maličkosťami určite nikomu neprospeje.

2. Spolu zvládnete viac

Myslite na to, keď budete plánovať úlohy týkajúce sa sviatočných príprav. A že ich je viac než dosť! Rozdeľte ich medzi ostatných členov rodiny. Spoločná práca upevňuje rodinné puto, poteší i dobrý pocit zadosťučinenia.

3. Uvoľnite sa

Keď sa dostaví stres, je pomerne ťažké presmerovať svoje myšlienky. Začnite jednoducho – hlbokým dýchaním. Pomaly sa nadýchnite nosom do brušnej dutiny, vydýchnite a opakujte až do uvoľnenia napätia. Doprajte si prestávku pri svojej obľúbenej relaxačnej činnosti. Pomôže prechádzka, šálka čaju či kávy, prípadne stretnutie s priateľmi.  

Stres je odpoveďou organizmu na zaťažujúce stavy vyvolané vonkajšími podnetmi. Nemajte prehnané nároky. Počas vianočných sviatkov je predsa dôležité zvoľniť tempo a vychutnávať si atmosféru a pohodu. Za štedrovečerným stolom predsa nikomu nebude prekážať nevydrhnutá kuchynská linka, či nevyleštené okná. Ako sa však vyhnúť stresujúcej atmosfére nákupných centier? Objednajte si darčeky u nás! Urobte pre seba a svojich blízkych niečo výnimočné a darujte im niektorý z našich výživových doplnkov

 


10.01.2018


Čítaj Viac:

 

Chcem viac informácií

 

 

Video kanál
Videá o našich produktoch
Video

Pre tých ktorým sa nechce čítať náš blog,
je tu sekcia video

Pozerať


Napíšte nám

Chcete sa s nami podeliť o skúsenosti s našimi produktami alebo máte pre nás zaujímavú tému pre náš blog?

Odoslaním tohto formulára súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac info.

 


Najdete nás i na MALL.SK

  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore