Spoločnosť CarnoMed čerpá zo skúseností mnohých odborníkov, ako napr. z práce Dr. Michaela G. Cheza, ktorý v roku 2001 podával karnozín skupine autistických detí s diagnózou porúch autistického spektra.
Výsledky ukázali pozitívny efekt karnozínu a neboli zaznamenané žiadne nežiadúce alebo vedľajšie účinky.
Správne fungovanie ANS vďaka posilneniu mitochondriálneho aparátu pomocou karnozínu vedie v mnohých prípadoch k zlepšeniu zdravotného stavu.
Pre zistenie aktuálneho stavu ANS používame prístroj VARICARD. Prístroj funguje na princípe analýzy variability srdcového rytmu (HRV - Heart Rate Variability), ktorý priamo podlieha kontrole rôznych centier ANS. Výsledky analýzy variability srdcového rytmu sú všeobecne uznávané. K narušeniu funkčnosti ANS dochádza najmä u detí s poruchami autistického spektra (PAS) a vedie k problémom s adaptačnou schopnosťou zvládať stres a záťaž vo svojom okolí. Deti majú problémy s komunikáciou, socializáciou, motorikou a pod. Život v našom svete pre nich predstavuje obrovskú permanentnú záťaž a stres.
Jedným z parametrov pri tejto analýze je výpočet tzv. stresového indexu, ktorého fyziologické hodnoty sa pohybujú v rozpätí 50 až 70 jednotiek u detí, a do 150 jednotiek u dospelých. U detí s autizmom sú zistené hodnoty stresového indexu zväčša 700 až 800 jednotiek alebo i viac, čo je hodnota, ktorej u dospelého človeka zodpovedá stav extrémnej vyčerpanosti zo stresu.
Prelomovým medzníkom vo výskume karnozínu a jeho potenciálnych účinkov vo vzťahu k autizmu bola štúdia z roku 2002, v ktorej sa Dr. Michael G. Chez so svojím tímom v americkom štáte Illinois zameral na využitie karnozínu pri starostlivosti o deti s diagnózou porúch autistického spektra (PAS). Výsledky ukázali, že u detí, ktoré užívali karnozín, sa prejavilo zlepšenie v oblasti socializácie, správania, komunikácie a porozumenia reči.
V priebehu štúdie sa nezaznamenali žiadne vedľajšie účinky karnozínu.
Newsletter
Odoberajte informácie o novinkách a akciách