Šport
…nakopnite svoje svaly

Karnozín je dôležitým svalovým pufrom (nárazníkom), ktorý pomáha zvyšovať pH a tým znižovať množstvo kyseliny mliečnej vo svaloch, vďaka čomu umožňuje trénovať dlhšie, intenzívnejšie a podávať vyšší výkon.

Každý športovec, v snahe vyťažiť zo svojho tréningu čo najviac, siaha po doplnkoch výživy, ktorých je na trhu veľké množstvo. Nezávisle na kvalite týchto doplnkov sa vám nepodarí dosiahnuť očakávané výsledky, potrebujete najprv zabezpečiť základné piliere optimálneho fungovania buniek, najmä mitochondrií, ktoré sú energetickými jednotkami buniek.

V športe a budovaní svalovej hmoty je karnozín zúčastnený pri detoxikačných procesoch odstraňovania škodlivých reaktívnych aldehydov, ktoré vznikajú peroxidáciou lipidov v kostrových svaloch pri fyzicky vytrvalostných výkonoch a voľných radikálov, ktoré vznikajú oxidáciou a spracovávaním nadmerného množstva doplnkov výživy. Karnozín tak chráni svalstvo pred poškodením, zvyšuje svalovú silu a vytrvalosť a významne urýchľuje procesy obnovy po náročných tréningoch.

Od 20 do 70 roku života sa svalová hmota organizmu zníži o 20%, rovnako sa znižuje aj svalová sila a vytrvalosť, takže celkové zníženie svalovej efektivity je vyššie ako 20% a blíži sa k 40%. Koncentrácia karnozínu a jeho antioxidačný efekt v tomto období klesne približne na polovicu pôvodných hodnôt. Takže doplnenie karnozínu vedie k zvýšeniu jeho koncentrácie vo svaloch a tým k obnoveniu a zvýšeniu sily, odolnosti a vytrvalosti a urýchleniu regenerácie.

Ruský vedec Severin preukázal už v päťdesiatych rokoch, že dodanie karnozínu do tekutiny, kde boli inkubované izolované vyčerpané svaly, spôsobilo takmer okamžitú obnovu plnej svalovej energie.

Karnozín Extra je 100% prírodný, netoxický produkt, ktorý neobsahuje žiadne látky považované za doping. Odporúča sa dlhodobo za účelom udržiavania vitality, regenerácie, dobrej fyzickej aj psychickej pohody, či účelovo na zvýšenie výkonu v príprave a počas pretekov.

 

  • neutralizácia kyseliny mliečnej vo svaloch a tým oddialenie nástupu únavy
  • zvýšenie kontraktility, sily a vytrvalosti svalov
  • zvýšenie sily a vytrvalosti srdcového svalu až o 30%
  • zrýchlenie odozvy svalov na podnety z mozgu – rýchlejšie reakcie a lepšia koordinácia pohybov
  • znižovanie oxidačného stresu vyvolaného zvýšenou fyzickou záťažou – urýchlenie procesu regenerácie
  • podpora syntézy kolagénu – zvýšenie pohyblivosti a pružnosti kĺbového aparátu
  • odstraňovanie odpadových produktov metabolizmu po náročných tréningoch