
Karnozín a depresia
Prof. Alan Hipkis - Anglický vedec a profesor na Astonskej univerzite v Birminghame, realizoval rozsiahly výskum zameraný na terapeutické účinky karnozínu.
Prof. Alan Hipkis - Anglický vedec a profesor na Astonskej univerzite v Birminghame, realizoval rozsiahly výskum zameraný na terapeutické účinky karnozínu.
V časopise International Journal of Environmental Research and Public Health (citačný index 2,8) vedci z Austrálie, Indie a USA publikovali štúdiu o účinkoch L-karnozínu pri ochorení COVID-19.
Podľa najnovších výskumov dokáže karnozín nielen spomaliť rôzne fyziologické procesy v organizme súvisiace s bunkovou senescenciou (stárnutím), ale je schopný spomaliť aj mnoho škodlivých biochemických javov, o ktorých sa predpokladá, že sú spojené s tvorbou starého fenotypu.
Uplynulý rok nám priniesol množstvo zmien a výziev. Pandémia ovplyvnila aj psychické zdravie ľudí. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že depresia sa stane druhou najčastejšou príčinou práceneschopnosti vo svete.
Keď pacienti s PAS prestali užívať sulforafan, ich symptómy sa vrátili. K tomu, aby sulforafan fungoval, musia pacienti s PAS pokračovať v užívaní. Mesiac po tom, čo účastníci štúdie prestali brať sulforafan, nastalo nové 22-týždňové skúmanie.
Veľká medzinárodná skupina vedcov (Dánsko, Veľká Británia, Španielsko, USA, Kanada, Čína) analyzovala verejne dostupné vzorky pľúc, napadnuté vírusom Cov-19, a porovnávali ich so vzorkami zdravých pľúc.
Jedinečné nutraceutikum – SULFORAFAN – významná molekula s priaznivým prínosom pre zdravie človeka. Je vedecky dokázané, že pravidelným užívaním Sulforafanu EXTRA si vybudujete protirakovinovú ochranu, posilníte si imunitu a zvýšite kvalitu svojho zdravia.
Nie je to ani ďalší liek ani ľudový liek. Sulforafan je diétna chemopreventívna látka pochádzajúca z brokolice. Látky, ktorých zdrojom sú potraviny sa nazývajú nutraceutiká a zvyčajne sa predávajú v liekových formách.
Otvorená predbežná štúdia realizovaná na Univerzite Novi Sad dokazuje že suplementácia karnozínu by mohla byť prospešná pre pacientov so SM.
Príznaky akútneho stresu poznáme všetci : potenie, búšenie srdca, sťažené dýchanie či zovretý žalúdok. Zväčša sa objavia v zložitých životných situáciách, napr. pri strate blízkeho človeka alebo v ohrození života. Okrem toho sa však denne stretávame aj s tzv. postupným stresom. Príznaky bývajú miernejšie , často však pretrvajú dlhodobo a tým výrazne vplývajú na naše zdravie. Ako viete zistiť, že vaše telo trápi chronický stres?
Porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou sa najvýraznejšie prejavuje v detstve, no prenáša sa aj do dospelosti. Napriek tomu, že sa o ochorení hovorí čoraz viac, stále sú o ňom rozšírené rôzne mýty, polopravdy, dokonca lži. Často sa zamieňa napríklad s autizmom.
Vedeli ste, že podľa lekárskych zistení môže za vznik väčšiny ochorení? Prekyslený organizmus sa totiž prejavuje viac ako len „bezvýznamným“ pálením záhy. Narušená rovnováha kyselín a zásad spôsobuje zápaly, ktoré môžu viesť až k vzniku rakoviny!
Pani Zuzana je floristka, ktorá si v živote prešla množstvom situácií sprevádzanými výraznými zdravotnými komplikáciami.
Aj keď jeseň má svoje čaro, premenlivosť počasia a teplôt môže dať našej imunite poriadne zabrať. Ak ste aj vy s odchodom leta spozorovali vo svojom okolí akosi viac kýchnutí či kašľov, viete o čom je reč. Našťastie svojej imunite vieme pomôcť aj vitamínmi z typických jesenných plodín. Prečítajte si o nich v pokračovaní nášho článku.
Užite si pestrosť jesene v prírode, aj na tanieri! Okrem toho, že si zaručene pochutíte, dodáte telu mnoho vitamínov a živín, ktoré posilnia váš imunitný systém a pomôžu mu tak čeliť premenlivému počasiu a možným ochoreniam.
Dlhodobý stres môže viesť k strate schopnosti uvoľniť sa vo chvíľach pohody a odpočinku. Dostávame sa tak do začarovaného kruhu permanentného vypätia, ktorý však treba okamžite riešiť!
Zaručených rád a odporúčaní ako a kedy jesť, koľko cvičiť či aké zázračné elixíry pri chudnutí užívať, zaznelo už nespočetne veľa. Oveľa menej sa však hovorí o tom, že tento proces sa netýka iba fyzickej, ale i psychickej stránky.
Vyzerať zdravo a fit sa dá aj v päťdesiatke! Alfou a omegou by však mal byť správne nastavený životný štýl, ktorý prospieva nielen telu, ale i mysli. Pokiaľ vás pribúdajúce roky od zmeny neodradili a chcete začať zdravo jesť a viac sa hýbať, dajte si pozor na svaly. Najmä ženám totiž prirodzene ubúdajú. Dodržujte našich päť rád a vo fitku sa zbavíte len nechceného tuku.
Problémy so spánkom sú oveľa bežnejšie, ako si možno myslíte. Únava, malátnosť, nedostatok energie či dokonca podráždenosť sú jasným signálom, že s vašim spánkom nie je niečo v poriadku. Na vine pritom nemusí byť jeho nedostatok, ale napríklad aj nedostatočná kvalita. Ako sa teda konečne poriadne vyspať?
Vytúžený odpočinok a odstup od každodenného zhonu – tak si väčšina z nás predstavuje dobre strávenú dovolenku. Žiaľ, táto predstava neraz zostáva len v našej mysli a zaslúžený relax sa nekoná. Po dňoch strávených na pláži či výletmi sa tak k pracovným povinnostiam vraciame v rovnakom rozpoložení, ako sme od nich odchádzali. Kde je chyba?
Bolesť hlavy, tmavý moč, únava a celkový pokles energie patria medzi prvotné príznaky zanedbaného či nesprávneho pitného režimu. Ak ich na sebe pozorujete i vy, majte sa na pozore. Dlhodobý nedostatok tekutín nielen v horúcich letných dňoch môže viesť k dehydratácii až celkovému zlyhaniu organizmu.
Zdá sa vám to nepravdepodobné? Ak si chceme budovať svalovú hmotu, zvykneme skôr siahať po mäse, ktoré je plné proteínov. Z času na čas sa však oplatí naložiť si plný tanier zeleniny. Tieto druhy vám totiž k pevnejšiemu telu a silnejším svalom dozaista pomôžu.
Exotické krajiny, príjemná morská voda a chutné jedlo už čakajú na prvých dovolenkárov! Na letný oddych sa tešíme neraz i celý rok. Aj počas neho však na nás číhajú rôzne nástrahy, napríklad prechladnutie či viróza. Preto sme pre vás pripravili článok, v ktorom vám poradíme, ako sa im vyhnúť, príp. ako si s nimi rýchlo a ľahko poradiť.
Grilovačky, kúpaliská, výlety a dovolenky – chystáte sa tráviť leto podobne? Užite si ho naplno, veď na príjemné zážitky budete spomínať celý zvyšok roka. Majte sa však na pozore pred ochoreniami, ktoré si v lete pauzu nedávajú.
Ako na krásnu bronzovú pokožku? Pri snahe ju získať si však neraz skôr ublížime, ako pomôžeme. Svoje o tom vie určite každý, koho aspoň raz v živote spálilo. Svrbenie, pálenie či dokonca nepekné pľuzgieriky sa liečia aj niekoľko dní; o následnom šúpaní pokožky nehovoriac. Prečítajte si náš článok a vyhnite sa tak všetkým chybám, aby ste po výdatnom slnení vyzerali presne podľa svojich predstáv!
Leto sa nezadržateľne blíži, a to aj napriek studenému máju. Aj vy sa neviete dočkať pravého letného počasia plného slnka? Predsa len, dobíja nás energiou – má na našu myseľ i telo nepopierateľne pozitívne účinky. Všetkého však veľa škodí. Ako a prečo je pre nás UV žiarenie nebezpečné? Ako sa optimálne chrániť? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch!
Alebo má? Je pravdou, že oveľa častejšie nás potrápi v prechodných ročných obdobiach, kedy sa počasie mení doslova zo dňa na deň. Tohtoročný studený máj a očakávané náhle oteplenie je však pre toto otravné ochorenie „živnou pôdou“. Nenechajte sa preto prekvapiť, ak potrápi aj vás. Radšej sa na ňu dobre pripravte! Ponúkame vám užitočné rady a tipy, ako sa s nádchou pustiť do (víťazného) boja.
Blížiaca sa plavková sezóna je totiž akýmsi pomyselným strašiakom, nervózne sa obzeráme v zrkadle a vynášame (nie práve pozitívne) rozsudky nad vlastnou postavou. Možno ste si aj vy povedali, že tie prebytočné kilá vám „dopraje“ váš metabolizmus. V mysli sa nám tak akosi prakticky spája s výrazmi diéta, cvičenie, chudnutie. Málokto však vie rozoznať, akým tvrdeniam o metabolizme možno veriť. V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na najrozšírenejšie mýty.
...viete o tom vôbec? Nemyslíme tým však situácie, kedy vás niečo podráždi, nahnevá či jednoducho „vyhodí“ z vlastnej vnútornej pohody. Poznať hodnotu svojho krvného tlaku by mal každý z nás. Štatistiky totiž jasne preukazujú, že vysoký krvný tlak trápi čoraz viac aj mladších Slovákov, pričom niektorí o tom ani nevedia!
Teplejšie dni a krásne slnečné počasie spríjemní náladu každému z nás – alebo nie? S príchodom jari začínajú kvitnúť nielen roztomilé kvety a stromy, ale aj trávy a buriny. Práve ich peľ je častým spúšťačom nepríjemných alergií, ktoré strpčujú život čoraz väčšiemu počtu ľudí. Ako sa pred spúšťačmi alergií chrániť a minimalizovať ich nepríjemné prejavy?
Panuje totiž názor, že bolia len starších ľudí. Nie je to však pravda – práve pohybový aparát nám dá najskôr pocítiť, či sa o svoje zdravie a kondíciu staráme správne. Prečo teda bolesť postihuje aj rekreačných športovcov ?
O starnutí sa hovorí ako o „jedinej spravodlivosti“, pretože je dopriata každému z nás bez rozdielu. Skôr či neskôr sa budeme musieť vyrovnať s pribúdajúcimi šedinami, vráskami či naopak s ubúdajúcou energiou, pohyblivosťou alebo dokonca pamäťou. Aj keď ide o nezvratný proces, neprebieha vždy u každého rovnako rýchlo. Ako zistiť, či nestarnete predčasne?
Prebuďte metabolizmus a naštartujte sa na letnú sezónu! Do horúcich dní nám ostáva už iba chvíľa, preto netreba premeškať ani jeden deň. Ak zbavíte telo nebezpečných toxínov, prejaví sa to pozitívne nielen na vašej váhe, ale aj na zdraví pleti, vlasov a celkovej vitalite. Nemusíte sa hneď púšťať do drastických detoxikačných kúr; stačí si len dopriať tie správne potraviny.
Šťastný a spokojný život, pevné zdravie – to si želáme nielen sami pre seba, ale aj pre svoju rodinu a blízkych. Recept na spokojnosť síce nepoznáme, pretože tú si každý z nás predstavuje inak. No v nasledujúcich riadkoch sa s vami podelíme o deväť základných pravidiel zdravého života.
Dali ste sa na boj s prebytočnými kilami? Plavková sezóna je pre mnohých z nás dostatočnou motiváciu začať riešiť nedostatky svojej postavy. Ak už vidíte prvé výsledky, tešíme sa s vášho úspechu. Zmena jedálnička a pravidelný pohyb sú jeho základom. Treba však vedieť, ako na to. Spozorovali ste na sebe niektorý z týchto príznakov? Potom si môžete viac uškodiť, ako pomôcť.
V začiatku pôsobia celkom neškodne. Len ťažko si totiž dokážeme predstaviť, že by tie drobné modré žilky na nohách mohli byť predzvesťou vážneho ochorenia. Ale kŕčové žily k takýmto diagnózam patria. Hrozia aj vám? Ako im predchádzať a prečo by ich mal riešiť odborník sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
Patrí k najbežnejším vírusovým ochoreniam. Stretávame sa s ňou každý rok, niektorí z nás aj opakovane. Vyhlásené sú jej „sezóny“, kedy dokáže položiť celý kraj či dokonca štát. Napriek tomu mnohí z nás chrípku podceňujú a namiesto liečby v posteli ju jednoducho „prechodia“. A to aj napriek tomu, že lekári pred podobnými riešeniami neustále varujú . Prečo?
Spomínate si ešte na svoje novoročné predsavzatia? Všetky možno zhrnúť do jedného univerzálneho želania: „zmeniť svoj život k lepšiemu“. Ak sa vám vo vašich snahách akosi stále nedarí, nezúfajte. Začnite práve teraz, a urobte niečo pre svoje zdravie. Jar je totiž ideálnym obdobím dať sa na pravidelné športovanie, ktoré si vďaka nej určite zamilujete. Prečo?
Po krásnych vlasoch túžia ženy i muži. Chceme, aby boli lesklé, hebké a husté – na to je však potrebné najmä ich stopercentné zdravie. Získať ho možno z kvalitnej stravy zloženej z vhodných potravín. Ktoré to sú? Táto päťka patrí k tým naj.
Teplejšie slnečné počasie a dlhšie dni pomaly prebúdzajú prírodu, aj nás. Prísľub skorého leta dokáže pozitívne nastaviť naše myslenie. Sme tak oveľa otvorenejší novým výzvam, zmenám. Naša myseľ funguje na plné obrátky, s telom to však môže byť inak. Jar sa spája aj s typickou únavou.
Konečne sa zjarnieva! Ani vy ste sa nevedeli dočkať? Zima, nedostatok svetla a slnečných lúčov má totiž vplyv aj na našu náladu a celkovú energiu. S príchodom jari sa však cítime plní elánu a optimizmu. Mnohí z nás si ho preto chcú vychutnať čo najviac a vydávajú sa na dlhé prechádzky. Vedeli ste, že chôdza je pre naše zdravie naozaj dôležitá? Minimálne z týchto piatich dôvodov!
Neposednosť, dešpekt k autoritám či vzdor u detí sa v minulosti pripisoval zlej výchove. Deti tak neraz končili v zariadeniach, kde malo dôjsť k ich náprave. V mnohých prípadoch však trpeli psychickými poruchami, ktoré sú dnes známe pod pojmami hyperaktivita a syndróm ADHD. Aj keď tieto diagnózy spolu úzko súvisia, nie sú úplne rovnaké.
Snažíte sa schudnúť, no váš metabolizmus akosi nie a nie naštartovať? Za jeho spomalením môže byť viacero príčin. Zosumarizovali sme preto šesť pravidiel, ako svojmu telu pomôcť k rýchlejšiemu spaľovaniu.
V našom e-shope sme pridali nové možnosti doručenia tovaru
Zdravotný stav je aj odrazom našej životosprávy. To, že sa tučné a mastné jedlá neodzrkadlili na váhe zákonite neznamená, že telu neškodia. Veľmi často sa prebytok tukov v tele podpíše na zdraví srdcovo-cievneho systému. Následkom toho vznikajú ochorenia, ktoré síce nebolia, no ich prvým, a zároveň aj posledným príznakom môže byť infarkt či mŕtvica končiace smrťou.
Vedeli ste, že agresívne správanie nebolo cudzie ani našim najstarším predkom? A zachovalo sa v každom z nás až dodnes, avšak vždy v inej miere. Jej výšku ovplyvňuje napríklad konkrétna situácia, odolnosť voči negatívnym vplyvom i celkový stav spoločnosti. Ak však máte pocit, že agresívneho správania je okolo nás viac než dosť, nemýlite sa. Navyše sa čoraz častejšie objavuje aj u malých detí.
5 faktov o ľudskom mozgu, ktoré ste nevedeli Ľudský mozog skrýva mnoho tajomstiev. Jeho fascinujúce schopnosti, spôsob fungovania či nepoznané „zákutia“ sa snažia prebádať nespočetné výskumy už celé roky. Aj vďaka tomu sa v spoločnosti tradujú niektoré mýty, ktoré sú určite viacerým z nás známe. Počuli ste však už o týchto faktoch?
Nové výzvy, plány ciele,... a samozrejme predsavzatia! Nový rok je pre mnohých z nás príležitosťou k zmene – životného štýlu, práce či osobných záujmov a snov. Je však skvelým obdobím na zbavenie sa závislostí! Vy vraj žiadne nemáte? Niektoré si totiž nemusíte ani uvedomovať, no napriek tomu sú pre vás škodlivé.
Pracuje celý život a nikdy si neoddýchne – „perpetum mobile“ ľudského tela však vyžaduje správnu starostlivosť, aby zostalo zdravé a silné. Jeho činnosť je nenahraditeľná, preto už aj najmenšie problémy spojené so srdcom či cievnou sústavou môžu mať výrazne negatívny dopad nielen na celkové zdravie a kondíciu, ale i kvalitu života.
Menšie zranenia sú u každého takmer na dennom poriadku. Občas stačí nepozornosť v kuchyni, inokedy sa nám do cesty „postaví“ schod či výtlk na ulici. Čo však v prípade, že sa zranenie nehojí? Príčinou môže byť napríklad skryté ochorenie.
Za bolesťou svalov sa môže skrývať nielen šport, ale dokonca i vaša profesia! Príčinu hľadajte napríklad v preťažovaní jednotlivých svalových partií; ozvú sa však aj po úraze alebo prehnanom tréningu. Podobné problémy sa tak týkajú veľkej skupiny ľudí, ktorých bolesť obmedzuje v pohybe a strpčuje im život. Ako si pomôcť?
Osvedčené tipy a triky na účinné posilnenie imunity sú dôverne známe. Či už ide o recepty na vitamínové bomby, návody na efektívne otužovanie, alebo rôzne kúry pre silnejšiu odolnosť voči vírusom a infekciám. Ak však praktizujete niektorú z nižšie uvedených vecí, môžu všetky vaše snahy vyjsť navnivoč!
Na sviatočné hodovanie sa tešíme všetci. Konečne si môžeme dopriať zo všetkého, čo nám hrdlo ráči, výčitky svedomia idú akosi bokom. Po novom roku sa tak tradične zaplnia chladničky zdravými produktmi a fitnescentrá na pár týždňov usilovnými cvičiacimi. Pripravte sa na toto obdobie už teraz a vyskúšajte predvianočný detox!
Údajne sa prvé príznaky starnutia ukážu už v 25.roku života. Všetko však závisí najmä od životného štýlu, ktorý preferujeme. Prvé vrásky, pigmentové škvrny či opuchy pod očami sa však skôr či neskôr dostavia. Ako spomaliť starnutie pleti? Dozviete sa z nasledujúcich riadkov.
Ľudia sa nás často pýtajú, ako sa rozhodnúť, keď je na trhu dostupných viacero produktov s obsahom karnozínu. Toto krátke video vám ukáže čím je Karnozín EXTRA jedinečný a v čom sú výhody jeho užívania.
Vysoký krvný tlak trápi čoraz viac ľudí, dokonca už aj v mladšom veku. Lekári varujú, že mnohí z nás o tomto svojom probléme ani nevedia! Často nás totiž do ambulancie privedie až oveľa väčší problém alebo bolesť. Pravidelné preventívne prehliadky pomáhajú odhaliť vysoký krvný tlak už v počiatku jeho vzniku a vďaka tomu ho možno i začať riešiť čím skôr. Aké sú zdravotné poruchy, ktoré vám vysoký krvný tlak môže spôsobiť?
Fyzická a emocionálna vyčerpanosť, premenlivé nálady, znížený apetít alebo naopak časté prejedanie sa – to sú bežné obrazy dnešného života. Ak sa k tomu pridá stres a nervozita, zdravotné problémy sa objavia veľmi rýchlo. Oddychovať po fyzickej stránke je potrebné, avšak nedostatočné. Dôležitou súčasťou zachovania a udržania pevného zdravia je každodenná psychohygiena.
V staršom veku telo viditeľne chradne, pokožka stráca posledné zvyšky elasticity, zhoršuje sa pohyblivosť a viditeľne ubúdajú aj svaly. Seniorom sa tak vytráca sila a čoraz viac sú odkázaní na pomoc druhých. Nemusí tomu tak byť aj vo vašom prípade! Ako sa udržať fit aj vo vyššom veku? Poradíme vám!
Šport a zdravý životný štýl sa dostáva do popredia najmä v súčasnosti. Nielen mladí ľudia hľadajú športové aktivity, ktoré ich napĺňajú fyzicky i duševne. Motivácia býva rôzna; pre dosiahnutie želaného cieľa je však dôležité neustále prekonávať nové výzvy a zvyšovať náročnosť. Ako sa však zregenerovať po náročnom tréningu?
K zdravému životu ho bezpochyby potrebujeme. Avšak pri jeho zvýšených hodnotách lekári varovne dvíhajú prst. Čo všetko by ste mali o cholesterole vedieť?
Dýchanie je prirodzená a mimovoľná činnosť, aj pri nej však robí väčšina z nás chyby. Ak ste nad týmto tvrdením iba mávli rukou, určite neviete, aké ťažkosti si nesprávnym dýchaním môžete spôsobiť! Preťažovaním chrbtice a oslabovaním brušných svalov to iba začína!
L-karnozín a L-karnitín, ako sa zvyknú tieto látky označovať, majú veľa spoločného. Obe sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele, kde sú veľmi cenné a užitočné. Športovci ich užívajú vo forme výživových doplnkov, sú tiež súčasťou Karnozínu EXTRA. K čomu však telo potrebuje karnozín a karnitín? Prezradíme v článku!
Bojíte sa jesenného počasia? Výrazné ochladenie a čoraz častejšie sychravé dni sú výzvou pre obranyschopnosť každého z nás. Ako teda posilniť imunitu? Okrem Karnozínu EXTRA vyskúšajte aj našich 5 tipov!
Škola je už predo dvermi. Povinnosti pribudnú nielen na strane detí, ale aj ich rodičov. Kolektív síce predstavuje pre vaše ratolesti kopec zábavy, pre imunitu je však hrozbou! Karnozín EXTRA je silným spojencom na jej posilnenie.
Okrem obezity, sedavého zamestnania či nedostatku pohybu môže byť príčin bolestí chrbta oveľa viac. Ako s nimi bojovať, či sa im prípadne vyvarovať skôr, ako sa ozvú? Riešenie ponúka aj užívanie látky karnozín obsiahnutej vo výživovom doplnku Karnozín EXTRA.
Karnozín EXTRA obsahuje okrem látky karnozín (L Carnosine) až päť ďalších účinných látok, ktoré pomáhajú chrániť vaše zdravie a vitalitu. Prečo ho užívať aj počas jesene? Aj pre týchto 5 dôvodov!
Starnutie postihuje každého z nás, bez výnimky. Našťastie existujú látky, ktoré vám ho pomôžu spomaliť. Zoznámte sa s tromi najznámejšími, ktoré sú v boji s vekom nenahraditeľnými spojencami.
U dobrovoľníkov sa v snahe predchádzať majoritným ochoreniam vrátane cukrovky, testuje prirodzený doplnok výživy. Ak bude testovanie úspešné, liečba pomocou tohoto doplnku môže byť lacným a bezpečným spôsobom, ako predchádzať ochoreniam spojeným so životným štýlom.
Prepis článku z Neuro magazínu o benefitoch Karnozínu extra. Širokospektrálna obrana voči starnutiu, stabilizácia hladiny cukru v krvi, zlepšenie koncentrácie, logického myslenia a pamäti, významne pozitívny efekt u autistických ochorení či protirakovinové vlastnosti.
Výživové poradenstvo vyhľadáva čoraz viac ľudí. Konzultácie s odborníkmi dokážu vyriešiť prebytočné kilogramy i, a pomôžu upraviť životný štýl k lepšiemu zdraviu. I malá zmena dokáže odstrániť či zmierniť dlhodobý zdravotný problém a zvýši kvalitu života.
Aj keď je dovolenkové obdobie v plnom prúde, veľa z nás na tú svoje ešte iba čaká. Máte už zbalené? Doklady, plavky, letné šaty, krém na opaľovanie, ... lekárničku? Každý pozná výbavu tej v aute. Viete však, aké lieky a liečivá by ste si mali so sebou určite zobrať na dovolenku? Prinášame vám zoznam piatich kľúčových oblastí, na ktoré je užitočné myslieť pri plánovaní dovolenky.
Kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, rakovina hrubého čreva. V celosvetových štatistikách monitorujúcich počet chorých patria Slovákom nelichotivé popredné miesta. Tieto diagnózy, prípadne nimi spôsobené zdravotné komplikácie, sú navyše častou príčinou úmrtí. Pomôcť sa pred nimi výrazne chrániť môže – resveratrol.
...pripravte sa na možné komplikácie! Zdravotné problémy či úrazy nie sú na dovolenke zriedkavé. S čím by ste mali počítať a ako sa na prípadné nepríjemnosti pripraviť?
Funkcia a účinky karnozínu na ľudské telo svedčia o dôležitosti jeho prijímania. Chráni pred škodlivými vplyvmi oxidačného stresu, predčasným starnutím, posilňuje imunitu a zabraňuje vzniku rôznych ochorení. Podporuje liečbu kardiovaskulárnych ochorení a cukrovky. Prospešných účinkov má oveľa viac. Ak patríte do jednej z nižšie vymenovaných skupín, mali by ste spozornieť. Môžete trpieť jeho nedostatkom.
Látku koenzým Q10 pozná vari každá žena. Najrôznejšie kozmetické výrobky sa často hrdia tým, že sa v nich nachádza. Čo je však koenzým Q10? Aké má na telo účinky? Je naozaj taký dôležitý? Odkiaľ ho môžeme získať? Ak nepoznáte odpovede, radi vám ich prezradíme v nasledujúcich riadkoch.
Hromadiace sa zdravotné ťažkosti nemusia byť bežnou súčasťou života ľudí v strednom veku. Pri správnej starostlivosti o organizmus môžete naplno fungovať aj po päťdesiatke. Preto ak ste predtým zdravý životný štýl neriešili, teraz je najvyšší čas. Len tak sa spomalí opotrebovávanie organizmu, upraví sa zdravie a kondícia. Chcete vedieť, čo by ste mali zmeniť?
O imunite a jej posilňovaní sa hovorí hlavne počas chrípkových sezón, ktoré sú typické pre chladné ročné obdobia. Tiež patríte k tým, ktorí v lete na budovanie silnejšej obranyschopnosti ani nepomyslia? Robíte chybu. Práve teraz sú na to priam ideálne podmienky.
Prof. MUDr. Barbora de Courten, PhD, MPH - Mimoriadne úspešná slovenská vedkyňa žijúca v Austrálii je na stope unikátneho lieku - Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine.
Letné počasie a dovolenková sezóna sú už predo dvermi. Vrstvy oblečenia ubúdajú a naša pokožka je takmer stále na očiach. Starali ste sa o ňu počas zimy správne? Nepriaznivé počasie či nesprávne materiály jej mohli nepekne uškodiť. Viete, ako ju dať do rýchlo do poriadku?
Dostatok či nedostatok vitamínov je pre telo rozhodujúci. Od ich množstva sa odvíja imunita, zdravie pokožky, vlasov a nechtov, celková fyzická i psychická kondícia a vitalita. Ich funkcie sa líšia; kým jeden chráni oči, druhý udržiava pevné kosti. Vitamín E je pre organizmus nenahraditeľný. Viete prečo?
Pre niektorých prirodzený proces, pre iných strašiak. Ľudské telo starne, pričom príznaky badať u každého individuálne. Možno aj vy veríte niektorým mýtom, ktoré sa so starnutím spájajú. Ale ako to naozaj je? Oplatí sa spoliehať skôr na genetiku, alebo na zdravý životný štýl? Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine.
„Veď je to úplne logické,“ argument nielen z hodín matematiky. Logické myslenie je však veľmi dôležité a treba ho rozvíjať už odmala. Na čo by ste sa mali pri svojich deťoch zamerať? Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine.
Blíži sa čas dovoleniek. Tiež sa tešíte, ako si po mesiacoch v práci konečne oddýchnete, nazbierate novú energiu na celý zvyšok roka? Cítite sa vyčerpaní a počas pracovného týždňa myslíte len na víkend? Je to tak správne?
Závažné ochorenie mozgu možno identifikovať už v jeho začiatkoch. Môže sa týkať aj vás? V nasledujúcom článku nájdete sumár varovných príznakov, vďaka ktorým môžete ochorenie včas predvídať.
Karnozín chráni mozgové bunky, zachováva poznanie. Je to stopercentne prírodná látka. Prirodzene sa vyskytuje v ľudskom tele a jeho najvyššia koncentrácia sa zistila v kostrovom svalstve, v srdci, vo veľkom mozgu a mozočku. Nenašiel sa v krvnej plazme, pečeni, ľadvinách a v pľúcach. Z hľadiska chemického zloženia je dipeptid, to znamená, že ide o malú molekulu. V organizme sa tvorí z dvoch aminokyselín, a to beta-alanínu a L-histidínu pomocou enzýmu karnozín-syntetázy. Táto reakcia prebieha predovšetkým v mozgu a vo svalstve. Často sa tiež nazýva neuropeptid vďaka jeho významnému ochrannému účinku v mozgu.
O tom, že máte vysoký cholesterol, nemusíte ani tušiť. Štatistiky dokonca uvádzajú, že podobne je na tom až 70% Slovákov nad 35 rokov. Práve preto sú dôležité pravidelné prehliadky u lekára a dôsledné dodržiavanie zdravého životného štýlu. Základom je strava, ktorá zvyšovanie cholesterolu nepodporuje, v ideálnom prípade dokonca znižuje.
V súčasnosti sa spájajú so vznikom civilizačných ochorení i predčasným starnutím. V tele sa prirodzene vytvárajú, avšak dostanú sa doň aj z vonkajšieho prostredia. Dá sa pred nimi chrániť? Všetky dôležité informácie o voľných radikáloch sa dozviete v našom článku.
Každý z nás to určite pozná. Napriek tomu, že máme za sebou už tretiu kávu, premáha nás nevysvetliteľná únava. Zvyknete v takých chvíľach siahnuť po ďalšej šálke? Kofeín síce organizmus povzbudí, nie však na dlho; obzvlášť u dlhoročných kávičkárov. Radšej vyskúšajte niektorý z našich rýchlych a účinných trikov.
Syndróm karpálneho tunela je nepríjemný a veľmi bolestivý zdravotný problém. Kým vo všeobecnosti panuje názor, že postihuje len ľudí pracujúcich za počítačom, nie je to pravda. V skutočnosti sú ohrozené oveľa širšie skupiny ľudí. Patríte k nim aj vy?
Po dlhej a náročnej zime nemusí byť vaša pleť v bezchybnom stave. Absencia slnka a vitamínov sa môže prejaviť jej sivastým nádychom, nedostatočná ochrana pred mrazmi zasa podráždením, začervenaním a vysušením. Základom je reštartovať, osviežiť a vyživiť. Povieme vám , ako na to.
Ak sa chcete udržať v čo najlepšej kondícií, mali by ste sa starať nielen o zdravie tela, ale i mysle. Mozog má totiž tendenciu „zlenivieť“ len chvíľku po tom, ako nadobro opustíme školské lavice. Niektorí ľudia tak pociťujú problémy s pamäťou dokonca už pred tridsiatkou.
Významným medzníkom vo výskume karnozínu bola práca Dr. Michaela G. Cheza, ktorý v roku 2001 liečil karnozínom skupinu autistických detí s diagnózou porúch autistického spektra. Výsledky ukázali pozitívny efekt karnozínu a nezaznamenali žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Osobnú skúsenosť s podávaním karnozínu pacientom má i detská neurologička MUDr. Soňa Ostrihoňová z Neurologického centra pre deti a dospelých SINALGIS v Bratislave. Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine. Vedci skúmajú súvislosť medzi karnozínom a dlhovekosťou. Mnoho dokumentov dokazuje schopnosť karnozínu odvrátiť škodlivé efekty starnutia. Posledné desaťročie viedlo k širokému spektru zistení, týkajúcich sa viacerých ochranných účinkov karnozínu, ktoré vyplývajú z jeho schopnosti bojovať proti mnohým procesom spôsobujúcim starnutie.
Bolesť, tlak či pálenie za hrudnou kosťou, ktoré často presahuje od horných končatín cez krk až do čeľuste. Ak trvá viac ako 20 minút, pravdepodobne ide o infarkt. Odhaliť ho včas je životne dôležité – ak postihnutý dostane potrebnú pomoc do 2 hodín, môže sa predísť vážnym následkom.
Chcete si očistiť organizmus od toxínov, ktoré sa v ňom denne hromadia? Teraz je ten správny čas! Obdobie po fašiangoch je ideálne na to, aby ste začali s jarnou detoxikáciou tela. Viete, ako správne na to? Odpovede na najčastejšie otázky o detoxe nájdete v našom článku.
Primeraný stres je súčasťou bežného života a potrebujeme ho pre svoje prežitie. Ak však stresová záťaž pretrváva dlhodobo a je výrazná, jej následky môžu byť pre nás zničujúce. Ako postupovať v takýchto situáciách? Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Chýba vám energia, cítite sa vyčerpaní a malátni? Chcete vyzerať mladšie, zlepšiť si pamäť a fyzickú kondíciu? V tom prípade by ste určite mali vyskúšať výživové doplnky s karnozínom. Prečo práve náš Karnozín EXTRA? Pre jeho výnimočné zloženie! Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Veľmi zaujímavá práca od autorov RNDr. Jana Bellová, PhD., doc.MUDr.Ing.RNDr. Peter Celec, PhD., MPH - Lekársky obzor 2015/6. Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Dôležitosť problematiky karnozínu pre zdravie a prospech pacientov dokazujú aj práce slovenských autorov zverejnené v časopise Lekársky obzor.
Patríte k študentom, ktorých čaká obdobie skúšok? Pripraviť sa naň je dôležité. Predstava nadchádzajúcich povinností u mnohých vyvoláva nervozitu a stres. Ak navyše nestíhate všetko podľa plánu, môže sa objaviť aj frustrácia a stres sa zvyšuje.
Pohľad do zrkadla navádza viacerých z nás k tomu, aby sme v novom roku začali aktívne pracovať na vylepšení svojej postavy. Oveľa menej z nás sa však úspešne dopracuje k vytúženému cieľu. Chcete k nim konečne patriť i vy? Ponúkame vám 5 rád, ako na to.
Je najvyšší čas rozhýbať sa! Začiatok nového roku je na to priam ideálny. Aby sme vás ešte viac motivovali, ponúkame vám 10 úžitkov, ktoré je možné získať pravidelným športovaním.
Sviatočné hodovanie sa často odrazí aj na našej váhe. Do nového roka si prenášame nadbytočné kilá a snažíme sa vymyslieť rýchlu a „bezbolestnú“ taktiku, ako sa ich zbaviť. Ako sa týmto problémom vyhnúť a cez sviatky nepribrať?
Aj vy máte napriek blížiacim sa sviatkom čoraz horšiu náladu? Predvianočné prípravy nám dávajú poriadne zabrať. Upratať, napiecť, nakúpiť darčeky, ... a ešte stihnúť kopec pracovných úloh. V našom článku vám poradíme, ako si zachovať chladnú hlavu a pripraviť sa na najkrajšie sviatky v roku bez stresu a nervozity.
Sneh a mráz nie sú ťažkou skúškou len pre našu imunitu. Nepriazeň počasia si odnesú aj vlasy a pokožka. Ak nie sú primerane chránené, strácajú zo svojej krásy i zdravia.
Mladý organizmus má vysokú hladinu karnozínu. V rámci procesu starnutia však táto hladina klesá. Dôvody tohto poklesu sú dva: ako starneme, naše telo produkuje karnozínu menej a tiež preto, že karnozín nášmu telu vlastný je s vyšším vekom ľahšie zničiteľný. Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Máte za sebou dôkladné upratovanie, po dlhšom čase ste si boli zabehať, alebo bol váš tréning náročnejší ako predchádzajúci? „Svalovica“ dokáže potrápiť nielen športových začiatočníkov, ale i profesionálov. Dodnes je rozšírený mýtus, že je za ňu zodpovedná nahromadená kyselina mliečna. Nie je to však celkom tak.
V období mrazov a prekúrených interiérov je najvyšší čas myslieť na posilnenie imunity. Lekári totiž varujú, že striedanie teplôt môže mať na ňu veľmi negatívny dopad. Organizmus je opakovane vystavovaný teplotným „šokom“, často dochádza k oslabeniu prirodzených obranných mechanizmov a výsledkom môžu byť ochorenia ako chrípka alebo prechladnutie.
Bolesti kĺbov trápia čoraz viac ľudí dokonca i z radov mladších ročníkov. Nesprávna životospráva, sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, či naopak namáhavá manuálna práca. Pri nej často dochádza k jednostrannému preťažovaniu niektorých častí tela. Starajte sa o zdravie svojich kĺbov, aby ste predišli nepríjemným bolestiam!
Slovo antioxidanty sa v súvislosti so zdravým životným štýlom skloňuje čoraz viac. Je pravdou, že pre ľudské telo sú nenahraditeľné. Ich nedostatok môže spôsobiť mnohé zdravotné poruchy. Dôležitú úlohu tiež zohrávajú pri chudnutí a majú vplyv aj na starnutie.
Starnutie je nezvratný proces a podlieha mu každé ľudské telo. Aj keď je prirodzené a neodvratné, netreba k nemu pristupovať ľahostajne či rezignovane. Aj vo vyššom veku predsa môžeme žiť rovnako kvalitný život, navyše v plnom zdraví. Ako sa teda vyvarovať komplikáciám, ktoré so sebou starnutie prináša?
Zo začiatku vyzerá všetko v poriadku, no zrazu dieťa nosí domov horšie známky, ťažšie si pamätá učivo a nevie sa sústrediť. Nemusí za tým byť jeho lenivosť či neschopnosť naučiť sa.
Podľa odhadov ňou trpí 5 až 20 percent detí a to najmä v školskom veku. Čo sa ukrýva za „nevychovaným, lajdáckym či drzým“ správaním?
Poruchy učenia u dieťaťa sú veľkou skúškou psychiky celej rodiny. Najhoršie ju však nesie malý školák. Jeho frustrácia a bezmocnosť môže vyústiť až do hlbokej depresie.
Spolu so školským rokom prichádza aj obdobie zníženej imunity a náchylnosť na choroby. Lepšie ako riešiť následky je včasná prevencia. Ako sa teda vybaviť na toto sychravé obdobie?
V dnešnej dobe posudzujeme ľudí najmä na základe ich vzhľadu. Aj to je jedna z príčin, prečo sa ženy aj muži s dozrievajúcim vekom snažia zachovať čo najdlhšie mladistvý vzhľad. Na trhu nájdeme rôzne krémy proti vráskam, ktoré nám majú zabezpečiť omladenie od večera do rána. Bohužiaľ ani po niekoľkých mesiacoh ich používania neprichádza žiadne zlepšenie a vrások pribúda.
Počas prichádzajúcej jesene sa nevyhneme sychravému a najmä upršanému počasiu. Náš organizmus v týchto mesiacoch dostáva poriadne zabrať, čo má za následok oslabenie nášho imunitného systému.
Aj vy by ste ocenili deň dlhší ako 24 hodín? Zrýchlená doba, pracovné vyťaženie a málo času na oddych spôsobujú, že sa v našom tele hromadí stres. Jeho neprimeraná hladina môže vyústiť až do vážneho zhoršenia zdravotného stavu. Začnite riešiť problém skôr, ako prepukne naplno. S unikátnym prístrojom KARDiVAR to zistíte priebehu niekoľkých minút. Ako zlepšiť svoje zdravie sa dozviete v ambulancii CarnoMed.
Čo majú spoločné vrcholoví manažéri a športovci? Nie, nejde o žiaden vtip. Každý z nich sa snaží dostať zo seba maximum, dosahovať stále lepšie výsledky a vyššie ciele, prekonávať sám seba. Samozrejme, športovcom k tomu výrazne pomáha fyzická stránka. Manažéri zase čerpajú zo svojej psychiky. Regenerácia organizmu by mala byť súčasťou programu oboch skupín. Pokiaľ človek preťažuje jednu časť celku vlastného ja, zákonite sa to odrazí aj na tej druhej.
Celoročná podpora imunity je dôležitá. Dvojnásobne pre alergikov, starších ľudí, deti,tehotné ženy či ľudí trpiacimi rôznymi poruchami imunitného systému. Okrem zdravého životného štýlu vám môžu v tejto snahe pomôcť aj výživové doplnky na posilnenie imunity.
Aj keď je starnutie prirodzený proces, neznamená to, že ho nemôžete viditeľne spomaliť. S revolučným prípravkom Karnozín EXTRA od Carnomedu sa vám to môže podariť. Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine
Neváhajte a navštívte aj vy zdravotné zariadenie Carnomed a nechajte si poradiť od odborníkov na zdravú výživu. Venujte svojmu telu trošku času, a to sa vám odvďačí energiou, vitalitou a silnejším imunitným systémom.
Už dlhšiu dobu na sebe pozorujete únavu a úbytok energie? Máte zdravotné problémy? Necítite sa dobre? Trápi vás dlhodobý stres a napätie? Chceli by ste poznať váš skutočný zdravotný stav a pomenovať signály, ktoré vám organizmus vysiela? Ak ste na niektorú z otázok odpovedali „áno“, navštívte zdravotnícke zariadenie CARNOmed a zistite o svojom organizme maximum faktov!
Genetika, biologická predispozícia, psychické traumy, stres z prostredia či sociálny nátlak sú faktory, ktoré ovplyvňujú náš organizmus. Naše telo je nepretržite vystavené tlaku a stresu. Často krát prežívame psychologickú záťaž, ktorú si ani sami neuvedomujeme a môže viesť k závažných chorobám. Viac v článku...
Rýchlym životným tempom trápime nielen naše telo, ale aj nášho ducha. S pribúdajúcim vekom si každý z nás hľadá „elixír“, ktorý dopomôže k stabilite a vitalite organizmu či prinavráti chuť vykonávať rôznorodé aktivity. CarnoMed má svoj „elixír“ založený na báze štyroch dôležitých zložiek pre vitalitu organizmu: Koenzýmu Q10, Resveratrolu , Vitamínu E a L-karnitínu.
Príďte na jednoduché vyšetrenie do našej ambulancie a spoznajte svoj index vnutorného stresu.
Po 24 – 48 hodinách po pôrode sa kolostrum vytvára v mliečnych žľazách cicavcov, a to ešte pred samotným vytvorením „pravého mlieka“. Obsahuje prevažne proteíny, karbohydráty, tuky, amino kyseliny, vitamíny a minerály. Obranyschopnosť proteínov tohto fenoménu má na svedomí rozpad baktérií a vírusov. Príkladom je kravské kolostrum, v ktorom môže byť až 100-krát vyšší obsah protilátok ako v obyčajnom mlieku.
Pri dnešnom hektickom spôsobe života často zabúdame na to podstatné a to na seba. Stres začneme vnímať ako normálny a každodenný stav, s ktorým sa učíme fungovať. Na určité optimálne žitie a nakopnutie človeka vpred je stres prínosom. No ak začneme mať pocit, že je ho príliš stáva sa problémom...
Pohyb je pre telo životne dôležitý. Aj z tohto dôvodu vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia 10. máj za Svetový deň – pohybom k zdraviu.
12 oblastí, ktoré výrazne ovplyvňujú činnosť buniek Vášho imunitného systému. Čo môžeme urobiť pre posilnenie a využitie jeho shopností my sami?
Pre tých ktorým sa nechce čítať náš blog,
je tu sekcia video
Telefonicky:
E-mailom:
alebo pomocou nasledujúceho formulára:
Newsletter
Odoberajte informácie o novinkách a akciách