Sulforafanom proti RAKOVINE PROSTATY?!

Už dávno nie je tajomstvom, že konzumácia niektorých druhov čerstvého ovocia a zeleniny má nielen blahodárne účinky na naše zdravie, ale môže zároveň plniť funkciu prevencie pred mnohými civilizačnými ochoreniami. V tejto súvislosti sa v posledných rokoch veľmi často spomína brokolica.

Fitnesska Halmova: Karnozín je pre každého, komu záleží na svojom zdraví

Dnešný rozhovor s atraktívnou fitness šampiónkou Gabi Halmovou sa ponorí do témy fitnessu a imunity. V dobe, keď sme zavalení rôznymi odporúčaniami, práve ona nám prezradí svoj osobný prístup k udržaniu zdravia prostredníctvom pohybu, stravy a jej vzťahu k nášmu karnozínu. Z vlastnej skúsenosti zdôrazňuje význam vyváženého životného štýlu a jeho vplyv na imunitný systém. Či už ste začiatočník alebo aktívny športovec, Gabi ponúkne zaujímavé perspektívy na to, ako správne začleniť šport do vášho života a čo môžete očakávať v oblasti imunity.

Karnozín a Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je chronické neurodegeneratívne ochorenie charakterizované progresívnou stratou dopaminergných neurónov v substantia „nigra pars compacta“ (SNPC).

Originalny onkopreventívny objav slovenských vedcov - SULFORAFAN

Jedinečné nutraceutikum – SULFORAFAN – významná molekula s priaznivým prínosom pre zdravie človeka. Je vedecky dokázané, že pravidelným užívaním Sulforafanu EXTRA si vybudujete protirakovinovú ochranu, posilníte si imunitu a zvýšite kvalitu svojho zdravia.

SLUBOPREVENTIVNE NUTRACEUTIKUM

Predvolebné sľuby majú významné miesto v politike a demokratickom procese. Kandidáti a politické strany používajú predvolebné sľuby na získanie podpory voličov.

Klientska kazuistika pacienta Petra

Som onkologický pacient a to od januára 2023, kedy mi bol diagnostikovaný adenokarcinóm hrubého čreva v 1. štádiu po odstránení polypu, ktorý nevykazoval známky malignity počas kolonoskopie. Na začiatku marca 2023 som podstúpil operáciu v NOÚ, pravostrannú hemikolektómiu, počas ktorej boli odstránené časti hrubého čreva aj s lymfatickými uzlinami, z dôvodu preventívneho zásahu.

Je to vonku: Ďurianová a jej nový OBJAV!

Keď sme sa to dozvedeli, prezradila len to, že je to akýsi "rafan" a pozvala nás k sebe, aby sme ho mohli aj na vlastné oči vidieť. Neskor sme zistili, že je to sulforafan :) O Mariane Ďurianovej je všeobecne známe, že je vyznávačka zdravého životného štýlu a wellbeingu, ale je menej známa pre svoju vášeň pre zdravú stravu. Dnes sme ju vyspovedali o jej novom objave!

KARNOZÍN EXTRA otvára nové obzory v liečbe kardiovaskulárnych ochorení

Mnohé vedecké a klinické štúdie potvrdili priaznivé účinky karnozínu na kardiovaskulárne poruchy, ako je napríklad zvýšená sila kontrakcií myokardu, regulácia krvného tlaku, ochrana pred nedostatkom kyslíka (hypoxia, ischémia) v tkanivách trpiacich ischemickou chorobou srdca, ochrana pred oxidáciou LDL cholesterolu a aterosklerózou.

Zhubné ochorenia u mladých stúpajú neuveriteľne. Riešením je PREVENCIA

V posledných troch desaťročiach sme boli svedkami ohromujúceho nárastu prípadov rakoviny u ľudí mladších ako 50 rokov. Nová štúdia, ktorá analyzovala dáta z celého sveta, ukazuje, že počet týchto prípadov stúpol o celých 80 %. To znamená, že rakovina u mladých sa stáva závažným problémom, ktorý si vyžiada veľký počet životov.

Karnozín a profesionálny šport

Intenzívna svalová práca vedie k hromadeniu kyseliny mliečnej (nadbytok H+ iónov), dochádza k výraznému zvýšeniu kyslosti vo svaloch, čo spôsobuje svalovú únavu, zníženie sily a vytrvalosti spolu s pomalou regeneráciou. Ruský vedec E.S.Severin v roku 1953 dokázal, že karnozín významne prispieva k fyzikálno-chemickej rovnováhe kyslosti (tlmením) v kostrových svaloch a udržiava acidobázickú rovnováhu počas intenzívnej svalovej práce. Karnozín predstavuje 30% celkovej tlmivej kapacity organizmu.

Karnozín omladzuje pokožku

Čo v skutočnosti spôsobuje vrásky na koži? Starnúce kožné bunky, keratinocyty a fibroblasty, sa po zmenách v proteíne začnú správať abnormálne a nakoniec sa hromadia v ľudskej koži. Produkujú viac enzýmov podobných metaloproteináze, ktoré poškodzujú proteíny v okolitej extracelulárnej hmote (matrice, v ktorej sú bunky, lymfatické uzliny, cievy a ďalšie súvisiace kožné štruktúry).

Už vieme na čom fičí Ďurianová!

Mariannu Ďurianovú netreba nejak špeciálne predstavovať. Večne vysmiata, roky bola tvárou komerčnej televízie, obľúbená moderátorka, hlásateľka športových novín verejnoprávnej RTVS, mama 11 ročného syna, cestovateľka, vyznávačka zdravej životosprávy, wellbeingu a vášnivá čitateľka literatúry faktov. Tentokrát sme ju prichytili vo fitness centre, kde išla na plné obrátky, vraj vďaka supplementu, o ktorom tvrdí, že jej dáva krídla, dodáva jej energiu a má silu "na rozdávanie" :)

Karnozín a jeho revitalizačné účinky

Je úžasné, že taká malá molekula dipeptidu môže mať takú veľkú úlohu pri omladzovaní organizmu. Je zaujímavé, že sa povrávalo, že Boris Jeľcin bral dlho „ruský supervitamín“ – karnozín, a preto vyzeral o 10 rokov mladšie.

Sulforafan likviduje rakovinové bunky

Sulforafan je bioaktívna látka prírodného pôvodu, ktorá sa nachádza v krížovitých zeleninách, ako sú brokolica a kel. Jeho výskyt je spojený s množstvom pozitívnych účinkov na ľudské zdravie, vrátane schopnosti indukovať apoptózu.

Karnozín a diabetes

Diabetes Mellitus je ochorenie, pri ktorom je hladina glukózy alebo cukru v krvi príliš vysoká. Glukóza pochádza z potravín, ktoré jeme. Inzulín je hormón, ktorý pomáha glukóze dostať sa do buniek, aby im dodal energiu.

Karnozín a poruchy autistického spektra

Poruchy autistického spektra (PAS) sú neurovývojové poruchy charakterizované ťažkosťami v sociálnej interakcii, komunikačnými problémami a tendenciou zapájať sa do opakovaného správania.

Prevencia je stále najdôležitejšia

Onkoprevencia (prevencia rakoviny) je dôležitým krokom v boji proti rakovine a zahŕňa rôzne spôsoby, ako minimalizovať riziko vzniku tejto choroby. Hoci nie je možné zaručiť úplnú prevenciu, ale dodržiavaním zdravého životného štýlu a rôznych preventívnych opatrení môžete výrazne znížiť pravdepodobnosť vzniku niektorých typov rakoviny.

Čo je glukorafanín a myrozináza?

Čo sú bioaktívne zlúčeniny glukorafanín a myrozináza? A ako súvisia so sulforafanom, superpotravinovou molekulou, o ktorej sa všetci rozprávajú?

Nutraceutiká a ich význam v prevencii onkologických ochorení

Prevencia rakoviny je dôležitým aspektom v boji proti tejto závažnej chorobe. Nutraceutiká (kam zaraďujeme aj Sulforafan EXTRA), sú látky s výživovou funkciou a farmakologickým účinkom. Keďže dokážu ovplyvňovať fyziologické procesy v tele, zohrávajú dôležitú úlohu pri podpore zdravia a v prevencii rakoviny.

Karnozínom EXTRA proti demencii a skleróze - Rohovor s doc. Kubíkovou

Ako budovať odolnosť mozgu i nervovej sústavy a o tom, ako môže karnozín bojovať proti neurodegeneratívnym diagnózam sa budeme v dnešnom Teleráne rozprávať so špecialistkou a odbornou konzultantkou spol. CarnoMed , chirurgičkou a onkologičkou doc. MUDr. Eliškou Kubíkovou, PhD., MPH.

Suforafan EXTRA prináša šancu v onkoprevencii! - Doc., MUDr. Eliška Kubíková, PhD.,MPH

Vedecké štúdie a výskumy naznačujú, že sulforafan má rôzne antikarcinogénne vlastnosti. Má schopnosť indukovať detoxikáciu a elimináciu karcinogénnych látok z organizmu, čím pomáha chrániť bunky pred poškodením DNA a vznikom nádorov. Sulforafan tiež môže pôsobiť ako účinný antioxidant a protizápalové činidlo, čo prispieva k zníženiu oxidačného stresu a zápalových procesov, ktoré sú spojené s rakovinou. O ňom sa dnes porozprávame s onkologičkou doc. MUDr. ELIŠKOU KUBÍKOVOU, PhD.

Viaczložkový karnozín - čo by ste mali vedieť ako laik?

Viaczložkový karnozín je látkou, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou v oblasti doplnkov stravy a zdravia. Jeho priaznivé účinky na telo a potenciálny vplyv na rôzne aspekty zdravia sú predmetom záujmu mnohých ľudí. V tomto článku sa pozrieme na základné informácie o viaczložkovom karnozíne a jeho potenciálnych prínosoch pre zdravie.

KARNOZIN pomáha pri demencii, Parkinsonovej a Alzheimerovej chorobe

Karnozín bol skúmaný vo vzťahu k rôznym neurodegeneratívnym ochoreniam, vrátane demencie, Parkinsonovej choroby a Alzheimerovej choroby. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že výskum v tejto oblasti je stále prebiehajúci a nie je doteraz dostatočný pre jednoznačné závery.

Už vieme ako spomaliť starnutie

Revolučný prípravok Karnozín rúca všetky mýty o starnutí organizmu a chorobách, ktoré pokročilé obdobie života sprevádzajú. 100% prírodný superantioxidant totiž dokazuje svetu, že obnova plnej funkčnosti buniek a predlžovanie ich životnosti už nie je len prácou pre elixíry mladosti v rozprávkach, ale bežnou realitou.

Ako chráni karnozín ľudský mozog?

Karnozín je prírodný dipeptid, ktorý sa vyskytuje v rôznych tkanivách a orgánoch ľudského tela, vrátane mozgu. Aj keď výskum v oblasti účinkov karnozínu na ľudský mozog je stále prebiehajúci, niektoré štúdie naznačujú určité potenciálne prínosy.

Karnozín EXTRA a roztrúsená skleróza

CarnoMed je prvá spoločnosť na svete, ktorá analyzovala podávanie Karnozínu EXTRA pacientom so sklerózou multiplex (roztrúsená skleróza) a preukázala jeho prínosy v roku 2020.

Marianna Ďurianová: Karnozín mi umožňuje byť mentálne fit

Mariannu Ďurianovú netreba nejak špeciálne predstavovať. Večne vysmiata roky bola tvárou komerčnej televízie, obľúbená moderátorka, hlásateľka športových novín verejnoprávnej RTVS, mama 10 ročného syna, cestovateľka, vyznávačka zdravej životosprávy, wellbeingu a vášnivá čitateľka literatúry faktov.

Aký je rozdiel medzi čistým L-karnozínom a Karnozínom EXTRA?

Nevýhodou čistého L-karnozínu je, že funguje len v podmienkach „in vitro“. To znamená, že v funguje iba v laboratóriu, keď sa pridáva priamo do buniek. Potrava pri príjme do nášho tela nejde priamo do buniek, ale prechádza metabolizmom a dochádza k poklesu množstva alebo strate karnozínu.

Prečo užívať nutraceutikum Sulforafan EXTRA dlhodobo?

Je fakt, že v modernom svete sa nemôžeme vyhnúť stálemu účinku toxických látok. Vzhľadom na ich značný potenciál poškodzovať naše zdravie je dôležité, aby sme podnikli kroky na zmiernenie ich nežiaduceho vplyvu, a to konzumáciou protizápalovej stravy, bohatej na živiny, pravidelným cvičením, dostatkom spánku, znížením nášho kontaktu s enviromentálnymi toxínmi, atď.

Príbeh so šťastným koncom...

Radi by sme sa s Vami podelili o príbeh, ktorý sme s dobrým pocitom čítali a vlial nám veľa optimizmu a nádeje zároveň. Ale taktiež nám pomohol uvedomiť si, že naše zdravie je to najdôležitejšie čo máme a musíme sa o neho aj náležite starať.

Karnozín prináša radosť zo života

Rozhovor o účinkoch karnozínu a jeho význame pre náš organizmus nám poskytol doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., internista – gastroenterológ, expert v oblasti nutrície a klinickej výživy, vedecký pracovník, lekár a odborný konzultant a garant spoločnosti CarnoMed, s.r.o.

Karnozín - všestranný ochranca zdravia

Zdravie človeka by malo byť na prvom mieste. Snažíme sa udržiavať si ho, chrániť seba a svojich blízkych ako to len najlepšie ide. Vhodná životospráva, kvalitná strava a pohyb sú začiatkom úspechu. Existuje ešte niečo, čo nám pomôže zlepšiť výsledky našich snažení? A čo ak nás prekvapí ochorenie alebo iná nepohoda? Vyskúšajme odborníkmi odporúčaný výživový doplnok s názvom Karnozín EXTRA.

V čom spočíva sila fytoterapeutík

Už praveký človek si všimol, že rastliny môžu slúžiť nielen na obživu, ale že dokážu aj liečiť alebo byť prospešné nejakým iným spôsobom. Preto aj vývoj botaniky išiel už od pradávna ruka v ruke s vývojom medicíny.

Kozie kolostrum – malý zázrak prírody

Nazývané aj biologické zlato, je nesmierne cenná ekologická surovina, obsahujúca množstvo účinných látok priaznivo pôsobiacich na ľudský organizmus. Okrem iného, obsahuje aj rastové faktory, ktoré sú v dostatočnom množstve považované za látky mladosti.

Čím viac karnozínu, tým menej vrások

Na základe vedeckých štúdii bolo preukázané, že karnozín spomaľuje proces skracovania telomér a preto má vzácnu schopnosť omladzovať staré bunky a meniť ich na plne funkčné a zdravé.

Reishi – najúčinnejšia liečivá huba

Známa aj ako „zázračná huba“ či „šťastná bylinka“ alebo „rastlina s duchovnou silou“, symbolizujúca súčasne bohatstvo, dobré zdravie, dlhovekosť a dokonca nesmrteľnosť.

Boj s depresiou: nová zbraň

Boj s depresiou: nová zbraň. Uplynulý rok nám priniesol množstvo zmien a výziev. Pandémia ovplyvnila aj psychické zdravie ľudí.

Karnozín a depresia

Karnozín a depresia. Kombinovaná liečba L-karnozínom pri veľkej depresívnej poruche. Prof. Alan Hipkis - Anglický vedec a profesor...

Karnozín a COVID-19

Karnozín a COVID-19. V časopise International Journal of Environmental Research and Public Health (citačný index2,8) vedci z Austrálie...

Sulforafan a ja - neuveriteľný príbeh

Nie je to ani ďalší liek ani ľudový liek. Sulforafan je diétna chemopreventívna látka pochádzajúca z brokolice. Látky, ktorých zdrojom sú potraviny sa nazývajú nutraceutiká a zvyčajne sa predávajú v liekových formách.

Chronický stres a jeho príznaky

Príznaky chronického stresu poznáme všetci : potenie, búšenie srdca, sťažené dýchanie či zovretý žalúdok. Zväčša sa objavia v zložitých...

ADHD v dospelosti

ADHD, porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou sa najvýraznejšie prejavuje v detstve, no prenáša sa aj do dospelosti. Napriek tomu, že sa o ochorení hovorí čoraz viac, stále sú o ňom rozšírené rôzne mýty, polopravdy, dokonca lži. Často sa zamieňa napríklad s autizmom.

Ktoré jesenné plodiny pomôžu imunite? II. Časť

Aj keď jeseň má svoje čaro, premenlivosť počasia a teplôt môže dať našej imunite poriadne zabrať. Ak ste aj vy s odchodom leta spozorovali vo svojom okolí akosi viac kýchnutí či kašľov, viete o čom je reč. Našťastie svojej imunite vieme pomôcť aj vitamínmi z typických jesenných plodín. Prečítajte si o nich v pokračovaní nášho článku.

Ktoré jesenné plodiny pomôžu imunite? I. časť

Užite si pestrosť jesene v prírode, aj na tanieri! Okrem toho, že si zaručene pochutíte, dodáte telu mnoho vitamínov a živín, ktoré posilnia váš imunitný systém a pomôžu mu tak čeliť premenlivému počasiu a možným ochoreniam.

Meditácia proti stresu

Meditácia proti stresu je veľmi účinná. Dlhodobý stres môže viesť k strate schopnosti uvoľniť sa vo chvíľach pohody a odpočinku.

Čo vedie k úspechu pri chudnutí?

Zaručených rád a odporúčaní ako a kedy jesť, koľko cvičiť či aké zázračné elixíry pri chudnutí užívať, zaznelo už nespočetne veľa. Oveľa menej sa však hovorí o tom, že tento proces sa netýka iba fyzickej, ale i psychickej stránky.

Vo forme aj v päťdesiatke: Ako neprísť o svaly?

Vyzerať zdravo a fit sa dá aj v päťdesiatke! Alfou a omegou by však mal byť správne nastavený životný štýl, ktorý prospieva nielen telu, ale i mysli. Pokiaľ vás pribúdajúce roky od zmeny neodradili a chcete začať zdravo jesť a viac sa hýbať, dajte si pozor na svaly. Najmä ženám totiž prirodzene ubúdajú. Dodržujte našich päť rád a vo fitku sa zbavíte len nechceného tuku.

Ako si na dovolenke skutočne oddýchnuť?

Vytúžený odpočinok a odstup od každodenného zhonu – tak si väčšina z nás predstavuje dobre strávenú dovolenku. Žiaľ, táto predstava neraz zostáva len v našej mysli a zaslúžený relax sa nekoná. Po dňoch strávených na pláži či výletmi sa tak k pracovným povinnostiam vraciame v rovnakom rozpoložení, ako sme od nich odchádzali. Kde je chyba?

Pitný režim v praxi

Pitný režim je veľmi dôležitý. Bolesť hlavy, tmavý moč, únava a celkový pokles energie patria medzi prvotné príznaky zanedbaného...

Zelenina pre rast svalovej hmoty

Zdá sa vám to nepravdepodobné? Zelenina pomáha rastu svalovej hmoty. Ak si chceme budovať svalovú hmotu, zvykneme skôr siahať po mäse...

Dovolenka: postrach pre imunitu?

Exotické krajiny, príjemná morská voda a chutné jedlo už čakajú na prvých dovolenkárov! Na letný oddych sa tešíme neraz i celý rok.

Krásne a zdravé opálenie od A po Z

Ako na krásne a zdravé opálenie? Pri snahe ju získať si však neraz skôr ublížime, ako pomôžeme. Svoje o tom vie určite každý, koho aspoň...

UV žiarenie - pomáha aj škodí

Čím je špecifické UV žiarenie? Leto sa nezadržateľne blíži, a to aj napriek studenému máju. Aj vy sa neviete dočkať pravého letného počasia...

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak môže byť pre človeka veľmi nebezpečný. Poznať hodnotu svojho krvného tlaku by mal každý z nás. Štatistiky totiž jasne....

Čo je dobré na Vaše kĺby?

Čo je dobré na kĺby? Pohybový aparát nám dá najskôr pocítiť, či sa o svoje zdravie a kondíciu staráme správne. Prečo teda bolesť postihuje...

7 príznakov , že nechudnete správne

Dali ste sa na boj s prebytočnými kilami? Plavková sezóna je pre mnohých z nás dostatočnou motiváciu začať riešiť nedostatky svojej postavy.

Kŕčové žily - čo je na ne dobré?

Čo je dobré na kŕčové žily? V začiatku pôsobia celkom neškodne. Len ťažko si totiž dokážeme predstaviť, že by tie drobné modré žilky...

Jar je na šport ideálna

Ideálnym obdobím pre šport je jar. Spomínate si ešte na svoje novoročné predsavzatia? Všetky možno zhrnúť do jedného univerzálneho...

Ako mať krásne vlasy? Nakŕmte ich

Ako mať krásne vlasy? Po krásnych vlasoch túžia ženy i muži. Chceme, aby boli lesklé, hebké a husté – na to je však potrebné najmä...

Hyperaktivita a ADHD nie je to isté

Hyperaktivita a ADHD nie je to isté. Neposednosť, dešpekt k autoritám či vzdor u detí sa v minulosti pripisoval zlej výchove. V mnohých...

V novom roku bez zlozvyku

Nové výzvy, plány ciele,... a samozrejme predsavzatia! Nový rok je pre mnohých z nás príležitosťou k zmene – životného štýlu, práce či....

Bolesť svalov a ako ju eliminovať

Za bolesťou svalov sa môže skrývať nielen šport, ale dokonca i vaša profesia! Príčinu hľadajte napríklad v preťažovaní jednotlivých svalových partií; ozvú sa však aj po úraze alebo prehnanom tréningu. Podobné problémy sa tak týkajú veľkej skupiny ľudí, ktorých bolesť obmedzuje v pohybe a strpčuje im život. Ako si pomôcť?

Imunitný systém: 8 zabijakov

8 zabijakov imunitného systému. Osvedčené tipy a triky na účinné posilnenie imunity sú dôverne známe. Či už ide o recepty na vitamínové...

Vyskúšajte predvianočný detox

Na sviatočné hodovanie sa tešíme všetci. Konečne si môžeme dopriať zo všetkého, čo nám hrdlo ráči, výčitky svedomia idú akosi bokom.

Vysoký tlak: poznáte jeho riziká?

Vysoký krvný tlak trápi čoraz viac ľudí, dokonca už aj v mladšom veku. Lekári varujú, že mnohí z nás o tomto svojom probléme ani nevedia!

Ako znížiť cholesterol?

Ako znížiť cholesterol? K zdravému životu ho bezpochyby potrebujeme. Avšak pri jeho zvýšených hodnotách lekári varovne dvíhajú prst.

Viete správne dýchať?

Dýchanie je prirodzená a mimovoľná činnosť, aj pri nej však robí väčšina z nás chyby. Ak ste nad týmto tvrdením iba mávli rukou, určite...

Karnozín verzus karnitín

L-karnozín a L-karnitín, ako sa zvyknú tieto látky označovať, majú veľa spoločného. Obe sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele, kde sú...

Pätoro pre silnejšiu imunitu

Bojíte sa jesenného počasia? Výrazné ochladenie a čoraz častejšie sychravé dni sú výzvou pre obranyschopnosť každého z nás.

Aby ste si dovolenku naozaj užili...

...pripravte sa na možné komplikácie! Zdravotné problémy či úrazy nie sú na dovolenke zriedkavé. S čím by ste mali počítať a ako sa na...

Koenzým Q10 prospieva nielen pokožke

Látku koenzým Q10 pozná vari každá žena. Najrôznejšie kozmetické výrobky sa často hrdia tým, že sa v nich nachádza. Čo je však koenzým Q10?

Rozhovor o karnozíne

Prof. MUDr. Barbora de Courten, PhD, MPH - Mimoriadne úspešná slovenská vedkyňa žijúca v Austrálii je na stope unikátneho lieku - Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine.

Je vaša pokožka pripravená na leto?

Letné počasie a dovolenková sezóna sú už predo dvermi. Vrstvy oblečenia ubúdajú a naša pokožka je takmer stále na očiach. Starali ste sa o ňu počas zimy správne? Nepriaznivé počasie či nesprávne materiály jej mohli nepekne uškodiť. Viete, ako ju dať do rýchlo do poriadku?

10 dôvodov, prečo potrebujeme vitamín E

Dostatok či nedostatok vitamínov je pre telo rozhodujúci. Od ich množstva sa odvíja imunita, zdravie pokožky, vlasov a nechtov, celková fyzická i psychická kondícia a vitalita. Ich funkcie sa líšia; kým jeden chráni oči, druhý udržiava pevné kosti. Vitamín E je pre organizmus nenahraditeľný. Viete prečo?

Pravdivo o starnutí

Pre niektorých prirodzený proces, pre iných strašiak. Ľudské telo starne, pričom príznaky badať u každého individuálne. Možno aj vy veríte...

Logické myslenie a deti

„Veď je to úplne logické,“ argument nielen z hodín matematiky. Logické myslenie je však veľmi dôležité a treba ho rozvíjať už odmala.

Naučte sa kvalitne oddychovať

Blíži sa čas dovoleniek. Tiež sa tešíte, ako si po mesiacoch v práci konečne oddýchnete, nazbierate novú energiu na celý zvyšok roka? Cítite sa vyčerpaní a počas...

Top 10 potravín na zníženie cholesterolu

O tom, že máte vysoký cholesterol, nemusíte ani tušiť. Štatistiky dokonca uvádzajú, že podobne je na tom až 70% Slovákov nad 35 rokov. Práve preto sú dôležité pravidelné prehliadky u lekára a dôsledné dodržiavanie zdravého životného štýlu. Základom je strava, ktorá zvyšovanie cholesterolu nepodporuje, v ideálnom prípade dokonca znižuje.

Voľné radikály: najčastejšie otázky

Voľné radikály - v súčasnosti sa spájajú so vznikom civilizačných ochorení i predčasným starnutím. V tele sa prirodzene vytvárajú, avšak dostanú sa doň aj...

Syndróm karpálneho tunela

Syndróm karpálneho tunela je nepríjemný a veľmi bolestivý zdravotný problém. Kým vo všeobecnosti panuje názor, že postihuje len ľudí pracujúcich za počítačom...

Aj pleť potrebuje po zime prebudiť

Po dlhej a náročnej zime nemusí byť vaša pleť v bezchybnom stave. Absencia slnka a vitamínov sa môže prejaviť jej sivastým nádychom, nedostatočná ochrana pred...

7 trikov pre lepšiu pamäť

Ak sa chcete udržať v čo najlepšej kondícií, mali by ste sa starať nielen o zdravie tela, ale i mysle. Mozog má totiž tendenciu „zlenivieť“ len chvíľku po tom, ako nadobro opustíme školské lavice. Niektorí ľudia tak pociťujú problémy s pamäťou dokonca už pred tridsiatkou.

Karnozín - overený faktor dlhovekosti

Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-Carnosine. Vedci skúmajú súvislosť medzi karnozínom a dlhovekosťou. Mnoho dokumentov dokazuje schopnosť karnozínu odvrátiť...

Príznaky infarktu a prvá pomoc

Príznaky infarktu a prvá pomoc. Bolesť, tlak či pálenie za hrudnou kosťou, ktoré často presahuje od horných končatín cez krk až do čeľuste. Ak trvá viac ako 20 minút...

Jarný detox: začnite ho s nami správne!

Jarný detox. Chcete si očistiť organizmus od toxínov, ktoré sa v ňom denne hromadia? Teraz je ten správny čas! Obdobie po fašiangoch je ideálne na to, aby ste začali...

Ako zvládnuť nadmerný stres?

Primeraný stres je súčasťou bežného života a potrebujeme ho pre svoje prežitie. Ak však stresová záťaž pretrváva dlhodobo a je výrazná, jej následky môžu byť pre nás...

Nie je karnozín ako karnozín

Chýba vám energia, cítite sa vyčerpaní a malátni? Chcete vyzerať mladšie, zlepšiť si pamäť a fyzickú kondíciu? V tom prípade by ste určite mali vyskúšať výživové doplnky s karnozínom.

Ako ľahšie zvládnuť stres zo skúšok?

Patríte k študentom, ktorých čaká obdobie skúšok? Pripraviť sa naň je dôležité. Predstava nadchádzajúcich povinností u mnohých vyvoláva nervozitu a stres. Ak navyše nestíhate všetko podľa plánu, môže sa objaviť aj frustrácia a stres sa zvyšuje.

Vyhnite sa predvianočnému stresu!

Aj vy máte napriek blížiacim sa sviatkom čoraz horšiu náladu? Predvianočné prípravy nám dávajú poriadne zabrať. Upratať, napiecť, nakúpiť darčeky, ...

Krásne vlasy a bezchybná pleť i v zime

Krásne vlasy a bezchybná pleť i v zime? Sneh a mráz nie sú ťažkou skúškou len pre našu imunitu. Nepriazeň počasia si odnesú aj vlasy a pokožka. Ak nie sú primerane...

Vplyv karnozínu na dlhovekosť

Mladý organizmus má vysokú hladinu karnozínu. V rámci procesu starnutia však táto hladina klesá. Dôvody tohto poklesu sú dva: ako starneme, naše telo produkuje...

Ochrana organizmu v zime

Ochrana organizmu v zime. V období mrazov a prekúrených interiérov je najvyšší čas myslieť na posilnenie imunity. Lekári totiž varujú, že striedanie teplôt...

V plnom zdraví do vysokého veku

Starnutie je nezvratný proces a podlieha mu každé ľudské telo. Aj keď je prirodzené a neodvratné, netreba k nemu pristupovať ľahostajne či rezignovane.

Riešenie porúch správania

Podľa odhadov ňou trpí 5 až 20 percent detí a to najmä v školskom veku. Čo sa ukrýva za „nevychovaným, lajdáckym či drzým“ správaním?

Keď vaše dieťa trápia poruchy učenia...

Poruchy učenia u dieťaťa sú veľkou skúškou psychiky celej rodiny. Najhoršie ju však nesie malý školák. Jeho frustrácia a bezmocnosť môže vyústiť až do hlbokej...

Prirodzený boj s vekom

Prirodzený boj s vekom. V dnešnej dobe posudzujeme ľudí najmä na základe ich vzhľadu. Aj to je jedna z príčin, prečo sa ženy aj muži s dozrievajúcim vekom snažia...

Ako posilniť imunitu počas jesene

Počas prichádzajúcej jesene sa nevyhneme sychravému a najmä upršanému počasiu. Náš organizmus v týchto mesiacoch dostáva poriadne zabrať, čo má za následok...

Podpora imunity počas celého roka

Celoročná podpora imunity je dôležitá. Dvojnásobne pre alergikov, starších ľudí, deti,tehotné ženy či ľudí trpiacimi rôznymi poruchami imunitného systému.

Spomaľte starnutie s Karnozínom EXTRA

Aj keď je starnutie prirodzený proces, neznamená to, že ho nemôžete viditeľne spomaliť. S revolučným prípravkom Karnozín EXTRA od Carnomedu sa vám to môže podariť.

Nastavíme vás

Neváhajte a navštívte aj vy zdravotné zariadenie Carnomed a nechajte si poradiť od odborníkov na zdravú výživu. Venujte svojmu telu trošku času, a to sa vám odvďačí...

Moja návšteva Carnomed-u

Už dlhšiu dobu na sebe pozorujete únavu a úbytok energie? Máte zdravotné problémy? Necítite sa dobre? Trápi vás dlhodobý stres a napätie? Chceli by ste poznať...

Čo spôsobuje psychickú záťaž?

Psychická záťaž. Genetika, biologická predispozícia, psychické traumy, stres z prostredia či sociálny nátlak sú faktory, ktoré ovplyvňujú náš organizmus.

Elixír k VITALITE organizmu!

Elixír k VITALITE organizmu. Rýchlym životným tempom trápime nielen naše telo, ale aj nášho ducha. S pribúdajúcim vekom si každý z nás hľadá „elixír“, ktorý dopomôže...

Čo ste o Kolostrum nevedeli?

Po 24 – 48 hodinách po pôrode sa kolostrum vytvára v mliečnych žľazách cicavcov, a to ešte pred samotným vytvorením „pravého mlieka“. Obsahuje prevažne proteíny...

5 tipov ako sa zbaviť nadmerného stresu

Pri dnešnom hektickom spôsobe života často zabúdame na to podstatné a to na seba. Stres začneme vnímať ako normálny a každodenný stav, s ktorým sa učíme fungovať.

Pohybom k zdraviu

Pohybom k zdraviu. Ten je pre telo životne dôležitý. Aj z tohto dôvodu vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia 10. máj za Svetový deň – pohybom k zdraviu.

 

 

Video kanál
Videá o našich produktoch
Video

Pre tých ktorým sa nechce čítať náš blog,
je tu sekcia video

Pozerať

 

Chcete sa niečo opýtať?

Telefonicky:

0914 336 337

E-mailom:

info@carnomed.sk

alebo pomocou nasledujúceho formulára:

Odoslaním tohto formulára súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac info.