Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Viac info

Rozumiem

Prečo je naša kapsula Karnozínu EXTRA jedinečná?

 • zložky prípravku sú 2x testované pre dosiahnutie najvyššej garancie kvality
 • výborná cena, za menej ako 1 Eur pri odporúčanej dennej dávke 3 - 4 kapsule/deň - mnohonásobná podpora zdravia
 • citlivo a postupne uvoľňuje účinnú látku (8-12 hod) a má podstatne kvalitnejšiu biodostupnosť
 • originálne zloženie 1+5 vysoko kvalitných účinných látok účinnejšie zosilňuje antioxidačnú aktivitu v tele v porovnaní s čistým L - karnozínom
 • synergická kompozícia 6 jedinečných účinných látok čistý (L karnozín sa rýchlo degraduje karnozínázovým enzýmom prítomným v krvi)
 • bezproblémové perorálne užívanie oproti iným kapsulám - kapsula 0,31g/20mm, otvárateľná kapsula - jednoduchšie užívanie pre deti
 • Karnozín Extra vykazuje v tomto zložení oveľa lepší potenciál zachytávania voľných radikálov v organizme!
Akcia

Karnozín EXTRA 120Multifunkčná ochrana buniek

Karnozín EXTRA je revolučným prípravkom v boji proti starnutiu a zároveň prispieva k multifunkčnej ochrane našich buniek. Obnovuje plnú funkciu buniek spolu s predĺžením ich životnosti a zároveň poskytuje najvyššiu antioxidačnú ochranu.

36,90 €

Produkt je skladom

Bežná cena: 39,00 € Ušetríte 2,10 € Cena platí do vypredania zásob

Ďakujeme za hodnotenie.

 Napísať recenziu  Zobraziť recenzie

1 kapsula obsahuje:

 • karnozín 125 mg
 • d-alfa-tokoferol sukcinát (zodpovedá 16 mg vitamínu E) 20 mg 130% ODD
 • L-karnitín 20 mg
 • koenzým Q10 20 mg 33,33% ODD
 • extrakt z čučoriedok 20 mg
 • extrakt z plodov vinnej révy 20 mg

120 kapsúl v balení

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí: 3 – 4 kapsule denne v dvoch dávkach, ak lekár neurčí inak

Deti: Od troch rokov 2 x 1 kapsula denne, ak lekár neurčí inak

 • jedinečná receptúra v kombinácii čisto prírodných a telu vlastných látok
 • komplexná ochrana a regenerácia organizmu na bunkovej úrovni
 • podpora funkčnosti centrálnej nervovej sústavy
 • podpora imunitného systému a potlačenie zápalových procesov
 • významne pozitívny efekt u autistických ochorení
 • odstraňovanie odpadových produktov metabolizmu
 • zlepšenie koncentrácie, logického myslenia a pamäte
 • zvýšenie sily a vytrvalosti svalov
 • zníženie agresivity a hyperaktivity
 • neutralizácia kyseliny mliečnej vo svaloch
 • zvýšenie sily a vytrvalosti srdcového svalu
 • ochrana pred voľnými radikálmi a vplyvom žiarenia
 • silný antioxidant
 • Karnozín Extra, Karnozín, Carnosin, L-CarnosineViac informácií:

Karnozín je 100% prírodná látka, tzv. dipeptid skladajúci sa z dvoch aminokyselín (L-histidín a β-alanín), ktorý si telo produkuje samo. Je prirodzeným antioxidantom , vyskytuje sa v ľudskom tele už od narodenia, ale postupom času jeho vytváranie klesá. Karnozín je primárnou stavebnou látkou, ktorá udržiava telo mladým, zatiaľ čo my starneme. Karnozín zvyšuje maximálnu kapacitu buniek pre delenie. Má schopnosť jednak predchádzať a jednak opravovať poškodenia na bunkovej úrovni.

V mozgu pôsobí ako tzv. neuropeptid (zabezpečuje komunikáciu medzi mozgovými bunkami), optimalizuje tak všetky funkcie centrálnej nervovej sústavy a zároveň tieto bunky regeneruje.

Zvyšuje tiež prietok krvi do mozgu a zlepšuje schopnosť logického myslenia a pamäť.
Chráni pred toxickými vplyvmi ťažkých kovov tým, že je schopný ich chelátovať (odbúravať).

Ostatné látky obsiahnuté v tejto jedinečnej receptúre majú okrem posilňovania efektu účinku karnozínu (vstrebateľnosť a doba pôsobenia) aj ďalšie zdraviu prospešné vplyvy.

Vitamín E naviazaný na kyselinu jantárovú (sukcinát vitamínu E) je základnou zložkou pre tvorbu energie v bunkách, ktorú dokáže zvýšiť až 12-násobne. Karnozín je produkovaný v bunkách, pri podávaní ústnou formou sa vstrebáva neúčinne a v minimálnom množstve, z tohto dôvodu bolo potrebné karnozín naviazať na nosič-sukcinátu vitamínu E.
Vitamín E chráni bunky a zodpovedá za správne fungovanie nervovej sústavy i krvného obehu. Slúži tiež ako antioxidant a výrazne spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív.
Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanív. Podporuje činnosť pohlavných žliaz a má priaznivý účinok na potenciu. 

L-karnitín je tiež významný antioxidant, ktorému sa pripisujú neuroprotektívne účinky, súvisiace s jeho schopnosťou znižovať oxidačný stres. Zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe energie, podporuje činnosť srdca a mozgu a zlepšuje psychickú kondíciu. Táto forma karnitínu je schopná prechádzať bunkovými membránami a zabezpečuje transport mastných kyselín do mitochondrií, kde sa premieňajú na energiu. Zvyšuje tiež príjem kyslíka do svalov. Je účinný doplnok na zlepšenie kognitívnych vlastností mozgu, myslenia a pamäte.

Koenzým Q10 je významným antioxidantom, lapačom voľných radikálov a tiež kľúčovou zložkou premeny energie z potravy na energiu bunky. Vďaka nemu je organizmus shopný získavať energiu spaľovaním živín a zabezpečiť plnú funkčnosť. Vyskytuje sa vo všetkých bunkách okrem červených krviniek a chráni ich pred poškodením a predčasným starnutím.
Koenzým Q10 sa podieľa na tvorbe energie, ale len za predpokladu súčasného podávania so sukcinátom vitamínu E. Bez ich súčasného podania je koenzým Q10 neučinný v procese tvorby energie v bunkách, ale ostatné jeho pozitívne vlastnosti však zostávajú.

OPC – bioflavonoidy boli do komplexu receptúry Karnozínu EXTRA pridané pre ich antioxidačný účinok, ktorým chránia karnozín, koenzým Q10 aj vitamín E sukcinát pred ich neplnohodnotným využitím v organizme. Týmto procesom môžu byť tieto vzácne látky plne využité v mechanizme účinku Karnozínu EXTRA.

„Prečo je Karnozín EXTRA iný oproti podávaniu vysokých dávok klasického karnozínu?“ – vysvetľuje odborník na mitochondriálnu medicínu MUDr. Michael Kučera:

„Pre efektívne a praktické využitie karnozínu bola vyvinutá špeciálna kombinácia prírodných a telu vlastných látok, ktorá zabezpečí účinok karnozínu 8-12 hodín a zároveň umožní znížiť terapeutickú dávku na 250-2000mg denne. Vývoj tejto receptúry trval renomovaným vedcom až 15 rokov.

Karnozín ako potenciálne liečivo v medicíne

Na LF UK v Bratislave Jana Bellová a Peter Celec v prehľadovom článku „Karnozín ako poteciálne liečivo v medicíne“ zosumarizovali doterajšie vedecké poznatky o karnozíne, jeho funkcii a možnostiach využitia pri liečbe rôznych chorôb: Lekársky Obzor , 2015, 64(6), s. 224 – 228.

Pri chronických stavoch a na zlepšenie imunity odporúčame užívať spolu s prípravkom IS6.
Na zvýšenie tvorby energie a energetických rezerv odporúčame doplniť o užívanie prípravku Q-VITALpro.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť, ak lekár neurčí inak. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.

Napísať recenziu

Možno mi to zachránilo život, resp. kvalitu života. Vysoký stres mi spôsobil cievnu mozgovú príhodu, ktorú som možno kvôli častému užívaniu karnozínu extra zvládla s ľahším priebehom a takmer bez trvalých následkov.

Agáta 02. 11. 2021 11:49:00

Odpovedať
RE:

Dobrý deň pani Agáta, je nám cťou, že sme aspoň minimálne mohli prispieť k zlepšeniu Vášho zdravotného stavu. Prajeme veľa energie a pevné zdravie.

CarnoMed Andrea 02. 11. 2021 12:16:34

Karnozin doporučujem každému je to veľmi dobrý produkt

Lívia 29. 10. 2021 15:50:33

Odpovedať
RE:

Dobrý deň pani Lívia, ďakujeme veľmi pekne za Vašu dôveru v náš produkt Karnozín EXTRA a veríme, že pri dlhodobom užívaní Vám to každý aj osobne potvrdí. Želáme Vám veľa zdravia a neutíchajúcu energiu do ďalších dní.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 16:30:08

Karnozín extra

Dovolim si tvrdit, ze vase vyrobky su jedny zvnajkvalitnejsich, uzivame ich pravidelne a aj dve priatelky, ktorym som ich doporucila. Kamaratka dava syncekovi CaRnozin, lebo bol pomaly a neprospievall dobre, velmi sa zlepsil pravidelnym uzivanim. U mna vela energie pri pravidelnom uzivani a silna imunita :-) Dakujem

Gigie 28. 10. 2021 15:47:55

Odpovedať
RE: Karnozín extra

Dobrý deň Gigie, sme veľmi potešení, že nie len u Vás naše produkty prinášajú ovocie. Dlhodobé užívanie Karnozínu EXTRA preukázalo, že vývoj a stav syna kamarátky sa ako píšete veľmi zlepšil. Takáto správa je pre nás pochvala a potvrdenie, že koncepcia našich produktov je dobrá a účinná. Ďakujeme a prajeme veľa energie pri výchove ratolestí.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 16:24:14

Karnozín extra

ocenujem siroku ponuku kvalitnych produktov

Marcela 28. 10. 2021 15:44:06

Odpovedať
RE: Karnozín extra

Dobrý deň pani Marcela, ďakujeme za Vašu recenziu. Potešíme Vás, lebo máme v pláne onedlho rozšíriť našu ponuku o ďalšie kvalitné produkty.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 16:12:02

KARNOZÍN Extra

robíte dobrú a záslužnú prácu.

Dana 28. 10. 2021 15:41:00

Odpovedať
RE: KARNOZÍN Extra

Dobrý deň pani Dana, pochvala poteší každého a preto ďakujeme za ňu z celého srdca.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 16:07:35

KARNOZÍN EXTRA

Som rada že som objavila vaše produkty.

Šmelkova 28. 10. 2021 15:38:31

Odpovedať
RE: KARNOZÍN EXTRA

Dobrý deň pani Šmelková, teší nás Váš záujem o naše produkty. Urobíme všetko preto, aby ste si vždy našla ten najvhodnejší výživový doplnok. Prajeme pevné zdravie.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 16:05:52

Karnozín extra

Synovi ste pomohli, ďakujeme.

Miroslava 28. 10. 2021 15:07:31

Odpovedať
RE: Karnozín extra

Dobrý deň pani Miroslava, teší nás, že synovi pomáha Karnozín EXTRA, prajeme obom naďalej veľa zdravia.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 15:58:18

Karnozín EXTRA

Odkedy užívam Carnozin, cítim sa oveľa vitalnejsia, mam viac energie, ľahko zvládam stres, nebola som chorá, veľké ďakujem.

Mária 28. 10. 2021 15:03:10

Odpovedať
RE: Karnozín EXTRA

Dobrý deň pani Mária, veľmi nás teší, že je pre Vás náš produkt Karnozín EXTRA taký užitočný, prajeme pevné zdravie aj naďalej.

CarnoMed Andrea 29. 10. 2021 15:53:08

najs

Pekna absolutne dokonala gramatika Na vsetkych komentaroch, scam jak oci

Falus 03. 06. 2021 16:08:03

Odpovedať
Kanozín Extra

Ja a môj partner už 3 roky pravidelne denne berieme Karnozín Extra a sme veľmi spokojní, pretože za tieto posledné 3 roky sme ani jeden z nás nemali chrípku, maximálne nádchu. Obaja pracujeme dlhé hodiny na nohách a odkedy berieme Karnozín Extra nie sme takí unavení a celodenný stres lepšie zvládame. Vrele odporúčame!

Andrea - Košice 11. 02. 2021 16:15:49

Odpovedať
Kanozín Extra

Dobrý deň pani Andrea, veľmi pekne ďakujeme a vážime si Vašu dôveru, že ste nám už 3 roky verní. Preto nám dovoľte, aby sme Vám na znak vďaky venovali malý darček. Prajeme pevné zdravie e veľa energie :).

CarnoMed Andrea 12. 02. 2021 17:40:21

Karnozin

Naša Kristínka (dcéra), ktorá má diagnostikovanú epilepsiu, užíva Karnozín už niečo cez 3 roky. Chorobu sme dostali pod kontrolu tak, že nemáva žiadne viditeľné záchvaty. Dokonca aj školu zvláda úplne bez akýchkoľvek problémov (čoho sme sa veľmi obávali). Vážne môžem len vrelo odporučiť. Ďakujeme

Alica 18. 12. 2020 10:57:22

Odpovedať
Karnozin

Dobrý deň pani Alica, ďakujeme a Kristínke prajeme pevné zdravie a veľa úspechov v škole.

CarnoMed Andrea 18. 12. 2020 16:43:14

Karnozin uživam už vyše roka, nakolko mam narocnu pracu a popritom sa snažim športovat. Velmi mi pomaha na regeneraciu po športe a na nabudenie pred športovou aktivitou. Skvele avšak posobi aj proti unave, vysledok bolo badat pri pravidelnom uživani už po mesiaci. Odporučam

Maria 02. 12. 2020 11:29:42

Odpovedať

Dobrý deň Mária, ďakujeme veľmi pekne.

CarnoMed Andrea 02. 12. 2020 11:40:29

Užívame celá rodina

Na karnozín nedám dopustiť. Už druhý rok ho užívam každý deň a vďaka nemu sa cítim veľmi dobre, plná energie a života. Užíva ho moja dcéra s priateľom, moji kamaráti s rodinami i celé generácie. Myslím si, že sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Ďakujem môjmu lekárovi a spoločnosti CarnoMed. Prajem všetko dobré a teším sa aj naďalej.

M. Gáborová 30. 11. 2020 16:24:16

Odpovedať
Užívame celá rodina

Veľká vďaka.

CarnoMed Andrea 30. 11. 2020 16:25:19

Naša 10 ročná dcéra, ktorá má Aspergerov syndróm, užíva už roky karnozín od Carnomedu. Občas sme jej urobili pauzu od užívania, cca 2-3 mesiace, lebo sme si neboli istí, či má zmysel investovať toľko peňazí stále dokolečka, ale potom sme videli regres v nadobudnutých schopnostiach. Keď sme ho opäť nasadili, asi o mesiac bolo všetko opäť v poriadku, nebola v takom napätí a lepšie jej fungoval mozog (krajšie rozprávala, lepšie a rýchlejšie chápala učivo a pod.). Osvedčilo sa nám podávať jej ho non-stop a len výnimočne spraviť pauzu na mesiac-dva. Keby to bolo finančne únosné, užívali by sme ho najradšej celá rodina :).

Mamina Dianky 27. 11. 2020 13:13:50

Odpovedať

Veľmi pekne ďakujeme.

CarnoMed Andrea 27. 11. 2020 13:20:58

Môj syn Matthiasko sa narodil predčasne v 30 týždni, má DMO a autizmus. Dnes je z neho už 6 ročný chlapček a vďaka Karnozínu EXTRA, ktorý užívame už 3 roky sa jeho stav zlepšuje. Ďakujeme.

Mamina Matthiasa 27. 11. 2020 12:31:41

Odpovedať

Veľmi pekne ďakujeme.

CarnoMed Andrea 27. 11. 2020 12:37:05

RE: autizmus

Dobrý večer, mohla by ste mi prosim bližšie opísať v com ste zaznamenala zlepšenie? Ja mám tiež 6 ročného syna autistu. Objednala som karnozin a som zvedavá, či to bude efektívne aj u môjho syna. Ďakujem

Zuzana 18. 02. 2021 17:34:57


Najdete nás i na MALL.SK

  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore